Est
est eng rus

Nutikad lahendused garderoobikappide planeerimisel

TEKST: EVELI MAKKO

„Nutikas garderoobisüsteemi lahendus on selline, mis võimaldab ruumi targalt kasutada,” räägib AS Sunorek juhatuse liige ja Tank garderoobisüsteemide valdkonna juht Eddi Joost.

Nutikalt lahendatud garderoobisüsteemi planeerimine algab kahest kriteeriumist. „Inimese vajadus ja ruumi võimalus,” sõnab Eddi Joost. „Ruum dikteerib tihtipeale selle, milliseid lahendusi on seal võimalik kasutada.”

Väga väikese ruumi puhul on parim lahendus ilma usteta garderoobisüsteemil. „Tankil on selleks spetsiaalne tootesari Tank PRO, mis sisaldab moodsa disainiga avatud kapilahendusi ilma külgseinteta,” kirjeldab Joost. Tank PRO lahendused sobivad ka garderoobitubadesse ja muudesse avatud ruumidesse.

„Optimaalne kapi sügavus võiks olla umbes 65 cm. Parimaks alternatiiviks käänd- ja liugustele on hõlmikuksed. Viimased ei kasuta kapi ees olevat vaba ruumi ja võimaldavad kasutada selle sisu täies ulatuses. Hõlmikuksi saab kogu kapi ulatuses avada, seega ei takista need näiteks sahtlite ja korvide välja tõmbamist,“ soovitab Joost.

Pildid / - TANK PRO avatud garderoob

Nutikas planeerimine

„Nutika garderoobisüsteemi eesmärk on tagada vastavalt inimese võimalustele ja vajadustele ruumi  parimat kasutust. See tähendab, et kapi ülesehitus võimaldab riided ja muud esemed käepäraselt ja optimaalselt paigutada,” selgitab Joost. Kapi sisu planeerimisel tuleks kõigepealt kaardistada oma pere hoiustamisvajadused.

Lihtne, kuid samas nutikas lahendus ruumi säästmiseks on kasutada kitsamate korvide asemel laiemaid sahtleid. „Üks lai sahtel mahutab vähemalt kümnendiku võrra rohkem asju kui kaks korvi,” ütleb Joost. „Korvi kuju on alt kitsenev. Samuti võtavad lisaruumi korvi mehhanismid. Tank pakub alternatiivina korvidele palju praktilisemaid kuni 1200 mm laiuseid sahtleid.“

Teine uuenduslik lahendus, mis aitab ruumi mugavalt ja optimaalselt kasutada on allatõmmatav riidepuu kandur. „Riputus on näiteks 220 cm kõrgusel, mille saab alla tõmmata vastava käepideme abil. Antud lahendus on mugav hooajaväliste- või pidulike riiete hoiustamiseks. Lapsele saab sama süsteemi paigutada talle sobivasse kõrgusesse.”

Sahtlite planeerimisel on mõistlik valida vastavalt selle funktsioonile sobilik kõrgus. Madalamad sahtlid, mille sees saab kasutada ka jaoturit, muudab väiksemate asjade sahtlisse paigutamise eriti mugavaks. Sügavamad sahtlid on mõeldud eelkõige riiete hoiustamiseks.

Pildid / - Allatõmmatav riidepuu kandur

Valgustuslahendused

Kindlasti tasub kaaluda kapi juures valguslahenduste kasutamist. Kapi sisu erinevatele elementidele  (sahtlid, riiulid, riputustoru, ukse ülasiin) on võimalik lisada LED-valgustust. See annab juurde nii kasutusmugavust, kui on ka efektne disainielement.

Liuguste ülasiini paigutatud valgustus täidab kahte funktsiooni: valgustab kapi sisu ja on täiendav valgustuselement eluruumis.

Pildid / - Sahtli jaotur ja LED valgustus

Valgustid on puldist reguleeritavad või ühendatud liikumisanduritega (ukse või sahtli avamisel).

Tihtipeale ollakse arvamusel, et nutikad garderoobisüsteemide lahendused on kallid ja keerukad. Esmalt tuleb lähtuda inimese vajadusest ja võimalustest ning seejärel töötada professionaalse spetsialistiga välja parim hoiustamise lahendus, et tekiks rohkem ruumi elamiseks. Eelpool kirjeldatud võimalused on vaid väike osa pakutavatest  lahendustest.  Nutikus peitub lihtsuses. 

Pildid / - Hõlmikuksega kapp

10.06.2015
Esik
Garderoob
Elutuba
Magamistuba
Lastetuba

Müügisalongid