Est
est eng rus

Lastetuba

Lapsed veedavad kodus olles suurema osa oma ajast enda toas. Oma tuba on lapse jaoks koht, kus ta tunneb end turvaliselt ja koht kust ta saab inspiratsiooni.

Lastetoa mööblit planeerides peab olema paindlik, võttes arvesse, et laps kasvab ja tema vajadused ning huvid muutuvad. Lahendust ei planeerita üldjuhul üheks-kaheks, vaid kolmeks-neljaks või enamaks aastaks. Tanki moodulkapid on lastetuppa ideaalne lahendus, kuna moodulite valikus on spetsiaalselt laste jaoks välja töötatud sisulahendused, mis tagavad lastele mugavuse ja käepärasuse. Lapse kasvades on moodulkappi võimalik täiendada, muutes sisulahendused lapse eale vastavaks.

Lisaks funktsionaalsele poolele tuleb arvestada ka visuaalse poolega, planeerides värvilahendused ja materjalivaliku samuti mitme aastase perspektiiviga. Sõltuvalt lapse iseloomust võib lastetoamööbel olla lihtne, kerge ja vähemärgatav või siis hoopiski värvikirev ja rõõmsameelne.

Pildid / - lastetuba1

Mööblilahendus planeeritakse jälgides ergonoomia nõudeid nii, et oleks tagatud kasutusmugavus ja funktsionaalsus. Oluline on kindlasti arvestada lapse kasvuga, et oleks tagatud mugav juurdepääs vajalikele riideesemetele ja muudele esemetele. Igale asjale leitakse oma koht alates riietusest ja lõpetades mänguasjadega.
Oluline on arvestada ka laste turvalisusega, seda eriti väiksemate laste puhul. Tank pakub liuguste juurde „Targa ukse“ funktsiooni, mis välistab võimaluse, et laps jätab enda sõrmed liuguste ja seina vahele.

Umbes alates kümnendast eluaastat hakkab laps oma toa kujundamise juures juba ise kaasa rääkima. Planeerimine võiks toimuda koos lapsega, kellel on kindlasti vahvaid ideid ja teadmine, millises toas ta end kõige õnnelikumana tunneb.

Teismelised on juba peaaegu nagu täiskasvanud, kes soovivad vahel veidi privaatsust, et ennast mugavalt ja hästi tunda. Sellega tuleb arvestada ka garderoobikapi planeerimisel. Teismeeale lähenevate laste puhul on mõistlik silmas pidada, et nooruk ei kasvaks oma toast välja – soovitatav on vältida liiga lapselikke värve ja väikelastele mõeldud lahendusi.

Laps ei soovi oma tuppa kallist ja uhket mööblit, vaid meeldivat ja teda inspireerivat interjööri.

  
Esik
Garderoob
Elutuba
Magamistuba
Lastetuba

Müügisalongid