Est
est eng rus

Fookuses on magamistuba

Pildid / - Reet Krause

 

Kvaliteetse une tähtsusest on viimasel ajal palju räägitud nii arstide, sportlaste kui toitumisnõustajate poolt. Üheks hea une aluseks on hubane ja mõnus magamistuba kus on ühtne tervik hästi valitud aknakatetest, mugavast voodist ja nutikast garderoobilahendusest. Garderoobide ning akna- ja voodikatete valimisest magamistuppa räägib Sunoreki koostööpartner, sisearhitekt Reet Krause

Magamistoa kujundades mõtle hästi läbi asjade, esemete ja riiete paigutamine. Sama oluline on ka aknakatete valik. Näiteks klientide seas populaarsed pimenduskardinad tagavad nii privaatsuse, kvaliteetsema ööune ja samas aitavad reguleerida ka toa temperatuuri.

Kas Walk-in ehk garderoob või garderoobikapp?

Walk-in garderoobi suur eelis seisneb selles, et magamistuba on stiililt hästi puhas ning vaba erinevate esemeta paigutamise vajadusest ning riided, jalanõud jne ja muud esemed võivad olla avatud stiilis ja privaatselt hoitud garderoobitoas. 

Reet Krause arvates hindavad inimesed walk-in garderoobi eeliseid üle. Reet soovitab garderoobilahenduse kujundamisel lähtuda eelkõige ruumi eripärast ja kujust. Kui on juba otsustatud walk-in garderoobi kasuks, siis soovitab sisearhitekt julgelt kombineerida – näiteks võiks paigaldada vabale seinale veel lisanagisid.

Eraldi seisvad garderoobikapid magamistoas on tavapärased ja lihtsamad. Kapi-tüüpi garderoobi eelistades seisab aga ees järgmine valik: millised uksed sobivad sinna kõige paremini, kas lükand-, voldik- või käänduksed?

„Viimasel ajal ei kaalu inimesed eriti teisi võimalusi peale lükanduste,“ ütleb Reet Krause. „Mina soovitan hoopis valida käänduksed, eriti kitsamate ruumide puhul ja siis, kui garderoob ei ole sügav.

Kui aga ruumi on rohkem, siis on ka voldikuksed väga ilusad ja nendega saab korraga avada suurema pinna.“ 

Mõtle kindlasti läbi, kas rohkem on neid riideid, mis riputatakse puudele või neid, mis volditakse kokku ja pannakse riiulitele või korvidesse. Korvid ja sahtlid peavad olema sellisel kõrgusel, et sinna ulatuks sisse vaatama. 

Kapi sügavus peaks aga olema niisugune, et tagapool olevaid asju oleks lihtne näha ja kätte saada. Vajalike asjade süstematiseerimiseks on garderoobides igasugused jaotused ja furnituurid. Nii on asju pärast lihtne leida ja võtta. Seelikutele ja pükstele on ette nähtud eraldi siinid, jalanõudele ja riietele erinevad korvid, lipsudele hoidjad jne. Vööd ja ehted saab panna ilusatesse, sametpõhja ja LED-valgustusega sahtlitesse. 

Reet Krause lemmikuks on valge garderoob, sest see moodustab hästi puhta ja värske raamistuse ning valgus peegeldab kõigilt selle pindadelt. „Ei maksa karta, et garderoob jääb liiga valge, sest selle sisse tuleb nii palju värvilisi asju,“ ütleb sisearhitekt. Valge mõjub ruumi korrastavalt.

Reeda lemmikuteks on ka ovaalsed riidepuutorud, uued minimalistlikud käepidemed ning ilma siinideta lükanduksed – TANK’i selle kevade uudistoode.

Hea garderoob on paik, kuhu saame ära panna rõivad, jalanõud, aksessuaarid, voodilinad, padjad ja isegi reisikohvreid hoida. Garderoobikapi kujundamisel on oluline lähtuda sinu vajadustest, võimalustest, magamistoa eripärast, magamistoa disainist ning arvestama peab ka elustiiliga.

Akna- ja voodikatted

Kaheinimesevoodi moodustab magamistoas päris suure pinna ja seetõttu on voodikate ka oluline kujunduselement. Kui tahta ideaalset katet, mis sobib konkreetsele voodile ja madratsile, siis tuleks see tellida. Nii saab katsetada huvitavaid detaile: nööpe, lipsukesi, palistusi, mustri- ja tekstiilikombinatsioone jne. Ideaalne voodikattematerjal on nahasõbralik, pesumasinaga pestav ega kortsu.

Läbi hästi kujundatud ja planeeritud aknakatete saame edukalt kujundada toa terviklikku disaini, mis toidab sinu meeleolu ja ka privaatsust. Reet Krause soovitab kliendil eelnevalt läbi mõelda vajadused, kas kasutada ruloo- või voldikkardinat või valgust suunavaid lahendusi: ribakardinat, püstlamelli, sebrakardinat?“ Tekstiilkardin lisab ruumile pehmust ja mõjub tervikus kaunina.

Sisearhitekti suurteks lemmikuteks on ribakardinad, kuna nende kasutus on mugav ja paindlik: ribakardinatega saab hästi valgust suunata ja sulgeda vaadet väljast sisse. „Ribakardinad on minu meelest alahinnatud,“ naerab Reet.

Magamistoa klassikaks on vuaalkardin ja pimendavad külgkardinad. Vuaal materjal laseb päeva ajal valguse aknast sisse, kuid tuppa keegi ei näe. Pimendava kardinaga saab aga sulgeda õuest tuleva valguse magamise ajaks. Hele vuaal annab ruumile raami, ribakardin aga avab ruumi
rohkem vaatele. Vaate avamine ei saa siiski olla alati eesmärk omaette, sest näiteks teise maja seina polegi mõtet vaadata ja fookus tulekski tuua sissepoole.

Valikuid on mitmeid ja need tuleks läbi mõelda ikkagi enda ja ruumi vajadustest lähtuvalt. On ju magamistuba privaatne paik, kus peab saama ennast hästi tunda. Pöördudes kas sisekujundaja poole või Sunoreki salongidesse, saad kindel olla, et leiad magamistuppa nii garderoobi kui tekstiilide näol valiku, millega rahule jääd. Kingi endale tervem elu ja kvaliteetsem uni!

Tutvu aknakatete ja kodutekstiili valikuga Sunoreki kodulehel www.sunorek.ee

 

27.04.2016
Esik
Garderoob
Elutuba
Magamistuba
Lastetuba

Müügisalongid